• Home

Taneczne Los Angeles

Nasze wakacyjne podróże zawsze staramy się łączyć z miejscami, gdzie inne spojrzenie na taniec pozwoli nam poszerzyć własne horyzonty i poznaną wiedzę przekazać Wam później w jak najbardziej oryginalnej i zbliżonej do korzeni danego stylu tańca formie.

Tym razem gościliśmy w słonecznej i roztańczonej Kalifornii i „szlifowaliśmy” swe umiejętności w dwóch renomowanych szkołach- tańca nowoczesnego i latino. „IDA HOLLYWOOD” to mekka tancerzy form nowoczesnych-czyli hip hopu, jazz, fanky, groove. Choreografie do swoich teledysków przygotowują tam m.in. Britney Spears, Janet Jackson, J-Lo, Justin Bieber, Katie Holmes, Usher, Lady Gaga, Pussycat Dolls , co jest wystarczającą rekomendacją, by spróbować swych sił z topowymi instruktorami świata. Sama szkoła usytuowana jest w genialnym miejscu, bo znajduje się dokładnie w Alei Gwiazd, tuż przy Kodak Theater, gdzie co roku przyznawane są Oskary.

Na kolejne zajęcia udaliśmy się do dzielnicy Los Angeles -Alhambry, gdzie swoja siedzibę ma „The Granada LA”- szkoła w której króluje salsa i bachata. Kilka sal, wiele poziomów nauczania i prawdziwie gorąca latynoska atmosfera, której nie zapomnimy już nigdy. Po wyczerpujących zajęciach mieliśmy okazję uczestniczyć w prawdziwie latynoskiej imprezie „salsa Tuesdays”, na której podziwialiśmy, jak doskonale bawią się w rytmach salsy również ludzie w wieku dojrzałym.