Sportowy klub tańca

Sportowy klub tańca

Przy szkole funkcjonuje klub tańca towarzyskiego zrzeszony w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Od początku istnienia szkoły przygotowywaliśmy do konkursów i pokazów kilkadziesiąt par w różnych klasach i kategoriach wiekowych. Kształcimy najlepsze pary turniejowe w Kaliszu i regionie. Na przestrzeni czterech ostatnich lat kilkaset razy stawali na podium ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca, wielokrotnie je wygrywając.

 

Największym sukcesem było uzyskanie przez naszych uczniów Tobiasza Uniejewskiego i Dominiki Jasik tytułów V-ce Mistrza Polski w 10 tańcach i II V-ce Mistrza Polski w tańcach latynoamerykańskich w swojej kategorii wiekowej na rok 2005. W 2006 roku kolejna para- Milena Cieślak i Maciej Kłobucki uplasowała się w finale Mistrzostw Polski w tańcach standardowych. Rok 2008 to również pasmo sukcesów naszych uczniów uwieńczone finałem Grand Prix Polski nowo powstałej pary - Dominiki Jasik i Macieja Kłobuckiego. W 2010 roku Maciej z Dominiką jako pierwsza para w historii kaliskiego ruchu tanecznego zdobyli najwyższą kategorię taneczną-międzynarodową klasę S. W 2012 roku kolejna para Adrian Torbiarczyk i Zuzanna Stróżyk zdobyli 1 miejsce na Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego i tym samym uzyskali tytuł Mistrzów Wielkopolski na rok 2012-2013.

 

Nasze pary biorą również udział w wielu pokazach tańca podczas imprez artystycznych organizowanych zarówno poprzez placówki kulturalno-oświatowe, jak i prywatnych klientów. Aby trafić do sportowego klubu tańca towarzyskiego, poznać smak parkietowej rywalizacji na turniejach w kraju i za granicą musisz zacząć naukę w jednej z kilku grup szkółki tańca, a następnie po prostu... wpaść nam w oko!

 

Dodatkową atrakcją dla naszych klubowiczów są zajęcia z innych form tańca takich jak taniec klasyczny, taniec współczesny czy orientalny. W ramach konsultacji zapraszamy do naszej szkoły trenerów z całej Polski. Cieszymy się, że możemy na naszej sali gościć i korzystać z wiedzy Mistrzyni Hiszpanii Valerii Urymahavej. Kolejną atrakcją dla par sportowych są coroczne wakacyjne obozy taneczne organizowane w siedzibie szkoły lub na terenie całego kraju i za granicą.

 

Uwaga - jeśli chcesz zmienić klub, w którym aktualnie tańczysz i przyłączyć się do najlepszych tancerzy i trenerów w Kaliszu zadzwoń pod numer 608 205 990, a my pomożemy Ci rozwiązać wszelkie formalności dotyczące przynależności klubowej w Polskim Towarzystwie Tanecznym.